Koszty związane z utrzymaniem programu motywacyjnego
Koszty związane z utrzymaniem programu motywacyjnego organizowanego przez spółkę z grupy, w związku z uczestnictwem pracowników spółki polskiej w programie, które mogą zostać w przyszłości poniesione przez tę spółkę, będą stanowiły dla niej koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej wydanej 12 kwietnia 2022 r. (0111-KDIB1-2.4010.16. 2022.1.EJ),
Stan faktyczny
O interpretacje indywidualną wystąpiła spółka, będącą polskim rezydentem podatkowym, prowadząca działalność w branży IT. Dominujący podmiot grupy w skład której wchodzi spółka – spółka z siedzibą w Stanach Zjednoczonych – wdrożył grupowy program motywacyjny skierowany do wszystkich aktywnych pracowników. Na jej mocy każdy pracownik spółki podpisał dobrowolnie umowę z podmiotem dominującym, która nie była częścią umowy o prace zawartej przez pracowników ze spółką. Jednocześnie program nie wynika z umów o pracę oraz nie ma swojego źródła w wewnętrznych dokumentach spółki.
Program oparty jest o przyznawanie nieodpłatnie pracownikom grupy zastrzeżonych jednostek akcyjnych, proporcjonalnie do czasu trwania programu motywacyjnego. Każda zastrzeżona jednostka akcyjna uprawnia do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta